Rakousko: Můžu v Rakousku použít autokameru?

rakousko autokamery

Kamery do auta v Rakousku

Jaké jsou zákony pro kamery do auta v Rakousku? Na co je si potřeba dát pozor při cestování do této země? Na to se podíváme v dnešním článku.

Mohu použít kameru do auta v Rakousku? Jednoduchá odpověď: Ne nemůžete.

V Rakousku nesmíte používat kameru do auta bez povolení. Nelze si tedy umístit autokameru jen tak a brázdit silnice jako v Česku. Za použití autokamery v Rakousku hrozí tučné pokuty!

Pokuta v Rakousku za použití autokamery

Ačkoliv se nám takový zákon může zdát nelogický, je to tak a nic na tom nezměníme. Pokud nechcete zaplatit vysokou pokutu, nepoužívejte autokameru v Rakousku vůbec a sundejte ji z předního skla.

Za použití autokamery vám hrozí pokuta až 10 000 EUR – 253 000 Kč!

 

 

Populární kamery v USA

kamery do auta v usa

Jaké modely kamer do auta jsou populární v USA? Jak se liší nabídka od Česka? Pojďme se na to podívat. Určitě to bude mnoho čtenářů zajímat.

Zdroj: Techradar

Nextbase 522GW

Tato kamera je označená portálem Techradar jako nejlepší na trhu v USA. V čem vyniká? Nás čechy může zarazit, že je vybavená Alexou. To je něco jako Siri, akorát je v USA mnohem populárnější. Můžete s kamerou tedy komunikovat. Kvalita kamerky je 1440p. Úhel záběru je až 140°. Je vybavena GPS a nahrává na Mikro SD karty.
Techradar k tomu dodává, že značka Nextbase je už dlouho známé jméno spojené s nejvyšší kvalitou kamer do auta a jeho nejnovější řada Series 2 je pravděpodobně zatím nejlepší. Tento špičkový model od Nextbase 522GW dělá základy natáčení velmi dobře, díky ostrému rozlišení 1440p HD a širokoúhlému objektivu, ale také vyvolává spoustu dalších funkcí.

Na zadní straně kamery je reaktivní třípalcový dotykový displej a možnost využití vestavěné funkce Alexa. V současné době mohou uživatelé požádat Alexu, aby přehrával hudbu, uskutečňovala hovory a lze poslouchat audioknihy prostřednictvím připojených zařízení, ale brzy budou moci použít nadcházející Dash Cam Skill, aby jim přikázal „zahájit záznam“, „zastavit záznam“, „chránit“ záznam “a„ odeslat do mého telefonu “. Dá se tedy kamera ovládat pomocí vašeho hlasu.

Videa lze rychle a snadno sdílet na chytrém zařízení přes Bluetooth a Wi-Fi, zatímco chytrý systém Emergency SOS upozorní pohotovostní služby vaší polohy a další podrobnosti, pokud se ukáže, že po nehodě přestane reagovat.

Za kolik tuto kameru naleznete na americkém trhu? Lze ji zakoupit za cenu kolem 154 dolarů.

Seznam nejlepších kamer do auta v USA

  1. Nextbase 522GW
  2. Garmin Dash Cam 66W
  3. Kenwood DRV-830
  4. Thinkware TW-F770
  5. BlackVue DR900S-2CH
  6. Vantrue N2 Pro
  7. Cobra CDR 840
  8. Xiaomi YI Smart Dash Camera

Lamax C3

Lamax C3

Kamera do auta Lamax C3. Je tato autokamera dobrá? To se dozvíte v tomto článku o kameře Lamax C3. Tato kamera patří do kategorie levnějších autokamer. Tato kamera do auta se prodává již za cenu kolem 990 Kč s DPH.

Lamax C3: Popis kamery a parametry

Jedná se o šikovného pomocníka na cestách. Tato kamera dokáže natáčet ve vysokém rozlišení – ve Full HD (1080p). Záznamy se natáčí ve 30 snímcích za sekundu, což je pro potřeby natáčení cest dostačující. Čím je lepší hodnota snímků za sekundu u videa (FPS), tím lépe. Oko rozpoznává plynulý obraz již při 15 fps. Záznamy videa u kamery jsou ve Full HD. Díky natáčení ve Full HD uvidíte všechny detaily včetně registračních značek ostatních účastníků provozu. Kamera má úhel záběru (FOV) 140°.

Do kamery Lamax C3 vložíte Micro SDHC karty. Paměťová karta může být až o velikosti 32 GB. Kartu s větši velikostí v této kameře tedy použít nemůžete. Nicméně díky nahrávání ve smyčkách vám stačí i 32 GB nebo méně.

Tato kamera do auta je docela miniaturní. Má pouze 3 cm na výšku a pouhých 7 cm na šířku. Displej u této autokamery je 2,4″, což je vzhledem k velikosti kamery docela málo.

Lamax C3 – obsah balení

Funkce Lamax C3 a příslušenství

Vzhledem k ceně této autokamery nemůžete čekat velikou nálož funkcí a dodatečného příslušenství. Lamax C3 však i přes to nabízí některé docela zajímavé funkce. Naleznete u ní funkci automatického zapnutí, takže se vám nestane, že byste zapomněli kameru spustit a při nehodě neměli záznam, protože se kamera spustí sama po nastartování. Videa od této kamery jsou dobré.

Jedná se o velmi důležitou funkci a proto je dobré, že je touto funkcí i kamera Lamax C3 vybavena. Kamera Lamax C3 má i mikrofon, takže kromě obrazového záznamu snímá i záznam zvukový. Audio sice není nejkvalitnější, ale na běžné používání stačí a zachytí všechny důležité zvuky kolem. Dále je ve výbavě i G-senzor. G senzor dokáže zachytit náraz nebo prudké brždění. Díky tomu dokáže kamera automaticky uzamknout důležitý záznam a díky tomu nedojde k jeho smazání či přepsání.

Další funkcí je detekce pohybu. Tato funkce vám zajistí záznam při parkování. Na kameře si můžete zapnout parkovací režim. Když opustíte auto, může se stát že by do něj na parkovišti nekdo ťuknul či narazil. S detekcí pohybu jste schopni toto zaznamenat a díky tomu můžete jednoduše identifikovat pachatele nehody.

Co naopak u této kamery za funkce není? U kamery Lamax Drive C3 chybí GPS modul, asistence jízdních prohů či detektor rychlostních radarů. Vzhledem k ceně je to však pochopitelné. Tyto funkce naleznete u dražších kamer do auta. Menu u kamery je v češtině včetně nastavení.

Hodnocení Lamax Drive C3 od uživatelů

Abychom vám přinesli doopravdy objektivní srovnání a hodnocení, podívali jsme se i na recenze od uživatelé této kamery. Podívali jsme se na několik webů a na hodnocení od uživatelů a zákazníků u Lamax C3. Podívali jsme se na porovnávací portál Heureka. Dále jsme se podívali i na recenze od zákazníků u obchodu Alza, Mall a další, kde jsou dostupné objektivní recenze od zákazníků.

Lamax C3 – recenze od zákazníků

Kamera má u zákazníků dobré hodnocení. Co se uživatelům kamery Lamax C3 líbí? Na portálu Heureka má od zákazníků tato kamera celkově 75%. Což je velmi dobré hodnocení. Kolem 150 zákazníků tuto kameru Lamax Drive C3 do auta doporučuje. Zákazníkům se líbí cena, dobrá kvalita záznamu. Jedná se o kameru s dobrým poměrem cena / výkon. Co se naopak zákazníkům nelíbí? Zákazníci nejčastěji zmiňují jako negativum malou výdrž baterie. Takže je nutné mít kamerku neustála připojenou v zásuvce na zapalování. Kameru lze umístit pomocí držáku v balení. Kamera má dobré rozlišení. S rozlišením 1080p dosáhnete velmi kvalitních video záznamů.

Kamera Lamax C3 a pár slov na závěr

V tomto článku jsme si pověděli o kameře Lamax Drive C3. Kamera je dobře hodnocená od zákanízků a je za velmi příznivou cenu. Pokud hledáte dobrou kameru, za nízkou cenu, pak je autokamera Lamax C3 dobrou volbou. Nečekejte však u ní funkce jako je detekce radarů nebo GPS modul. Jinak můžeme kameru Lamax Drive C3 doporučit. Podle hodnocení uživatelů je tato autokamera lamax dobrá.